Program

2022-06-30
2022-06-30
Locație - Piața Unirii
2022-07-01
2022-07-01
Locație - Cetatea Oradea
2022-07-02
2022-07-02
Locație - Cetatea Oradea
2022-07-03
2022-07-03
Locație - Cetatea Oradea
Locație - Piața Unirii
Locație - Cetatea Oradea
Locație - Cetatea Oradea
Locație - Cetatea Oradea
20:00
Parada coifurilor, prezentarea cavalerilor și a echipelor
10:00
Concurs de tir cu arcul și Concert Peregrinii
11:00
Jocuri vânătorești – Agentura Hector
11:00
Competiție Tap fight
12:00
Hunyadi Mátyás Fekete Serege (demonstrații cu arme de foc medievale)
12:00
Jocuri nomade – Anda Lovasharc, Vulturii din Călata, Nyugati Gyepu
13:00
Kard és Kereszt Johannita Testvériség – formațiuni de luptă din sec XII
13:00
TURNIR – Les Ecuyers De L’Histoire
13:20
Deschiderea jocurilor nomade
14:00
Concert Hollóének și Remdih
15:00
Court of Lord de Peren (prezentare de costume și mânuirea armelor din sec. XIV)
15:20
Șah medieval – Hector
16:00
Rosichi – demonstrații de Buhurt
16:00
Jocuri vânătorești – Les Ecuyers De L’Histoire
17:00
Marea Deschidere
17:20
Skill at Arms – Jocuri vânătorești – Les Écuyers de l’histoire
18:00
Reconstituire „Războaielor Husite din perioada lui Sigismund de Luxemburg” PART 1
18:20
Lupta mare
19:00
Anacronism (poveste medievală)
19:00
Jocuri nomade
19:20
Concert – Peregrinii
20:00
Compania Draco Nigrus – demonstrații specifice Ordinului Dragonului
20:00
TURNIR – Agentura Hector
20:20
Turnir full contact – Les Écuyers de l’histoire
21:00
Rock the Symphony

Dan Andrei Aldea, Dan Bittman, Cristi Minculescu, Calin Goia, Dan Teodorescu, Flavius Buzila, Orchestra simfonică Bigg Dimm a’Band a Academiei de Muzică ”Gheorghe Dima” din Cluj-Napoca, dirijor Răzvan Metea

21:00
BUHURT – Women Ring Fight 1 vs 1
21:15
Concert HARA
21:20
Competiție Buhurt
22:20
Show cu foc – Ordinul Solomonarilor
10:00
Competiție de tir cu arcul tradițional
10:00
Tap Fight 1 vs 1 și Concert Holloenek
11:00
Jocuri vânătorești – Les Ecuyers De L’Histoire
12:00
Skill at Arms – Jocuri vânătorești – Les Écuyers de l’histoire
12:00
Templiere de Crucis Sanctae – demonstrații de luptă
12:00
Jocuri nomade – Tir cu arcul călare
13:00
TURNIR – Agentura Hector
13:00
SHS Fratres Armati – demonstrații de luptă sec XII
14:00
Jocuri nomade
14:00
Concert – Peregrinii
15:00
Cavalerii Cetăților Bârsei – demonstrații de luptă
15:00
Turnir – Hector
15:30
Concert – Peregrinii
15:30
Turnir full contact – Les Écuyers de l’histoire
16:00
Skill at Arms – Luptă corp la corp – Les Écuyers de l’histoire
16:00
Bridge Fight Competition
16:00
Red Cuvara – demonstrații de luptă sec XIV
17:00
Lupta mare
17:00
Demonstratii de lupte călare cu Teutonii Transilvaniei și Vulturii din Călata
18:00
„Războaielor Husite din perioada lui Sigismund de Luxemburg” PART II – Agentura Hector și Les Ecuyers De L’Histoire
18:00
Jocuri nomade – Triatlon
19:00
Concert – Peregrinii
19:00
Beli Orlovi – demonstrații de luptă
19:00
Nomad Triathlon Competition
19:00
Turnir full contact – Les Écuyers de l’histoire
19:00
Concert – Holloenek
20:00
100 Folk Celsius
20:00
Turnir full contact – Les Écuyers de l’histoire
20:00
Hrafnarbroether – demonstrații de luptă sec X
20:00
TURNIR FULL CONTACT
21:00
Concert Alexandra Ușurelu
21:00
Nicu Alifantis & ZAN
21:00
Pro Fight Octogon 1 vs 1 (MMA Medieval)
21:15
Șah medieval – Hector
22:00
Show cu foc – Ordinul Solomonarilor
22:00
Hypnosis Vampiria – Jonglerii cu Foc
10:00
Competiție Buhurt
11:00
Competiție călare în stil nomad
12:00
Cavalerii Cetăților Bârsei – demonstrații de luptă
12:00
Skill at Arms – Competiția scutierilor – Les Écuyers de l’histoire
13:00
Competiție Buhurt pe echipe 3 vs 3
13:00
Șah medieval – Hector
13:00
Turnir full contact – Les Écuyers de l’histoire
13:00
Hunyadi Mátyás Fekete Serege – demostrații cu arme medievale
13:00
Concert – Peregrinii
14:00
Jocuri nomade – Triatlon
14:30
Competiție Tap fight
15:00
Finala – Turnir full contact – Les Écuyers de l’histoire
15:00
Ursul Brun – demonstrații medievale
15:30
Concert – Peregrinii
16:00
Free fight
16:00
Concert – Peregrinii
17:00
Jocuri vânătorești – Hector
17:30
Închiderea oficială și înmânarea cupelor; Concerte Hollóének și Remdih.
18:00
Concert – Peregrinii
18:00
Lupta mare
19:00
Ceremonia de încheiere
20:00
Concert Bosquito
21:00
Subcarpați
22:00
Show cu foc – Ordinul Solomonarilor
Select date to see events.

Te așteptăm la Medieval Festival Oradea să te bucuri de un spectacol inedit din vremuri medievale!

Urmărește-ne pe:

SCRIE-ne un mesaj

7 + 15 =

Organizatori

Medieval Festival Oradea © Copyright 2022 - all rights reserved