Program

2019-07-05
2019-07-05
Zona pentru copii
Zona Taberelor Medievale
Curtea Palatului Princiar
Curtea Cetății – Zona scenei principale
Concerte la Scena
2019-07-06
2019-07-06
Zona pentru copii
Zona Taberelor Medievale
Zona Pieței Medievale
Curtea Palatului Princiar
Curtea Cetății – Zona scenei principale
Concerte la Scena
2019-07-07
2019-07-07
Zona pentru copii
Zona Taberelor Medievale
Zona Pieței Medievale
Curtea Palatului Princiar
Curtea Cetății – Zona scenei principale
Concerte la Scena
Zona pentru copii
Zona Taberelor Medievale
Curtea Palatului Princiar
Curtea Cetății – Zona scenei principale
Concerte la Scena
Zona pentru copii
Zona Taberelor Medievale
Zona Pieței Medievale
Curtea Palatului Princiar
Curtea Cetății – Zona scenei principale
Concerte la Scena
Zona pentru copii
Zona Taberelor Medievale
Zona Pieței Medievale
Curtea Palatului Princiar
Curtea Cetății – Zona scenei principale
Concerte la Scena
10:00
Concurs de tir cu arcul și Concert Peregrinii
11:00
Jocuri vânătorești – Agentura Hector
12:00
Hunyadi Mátyás Fekete Serege (demonstrații cu arme de foc medievale)
12:00
Jocuri nomade – Anda Lovasharc, Vulturii din Călata, Nyugati Gyepu
12:00
Truverii – farse medievale
13:00
Kard és Kereszt Johannita Testvériség – formațiuni de luptă din sec XII
13:00
TURNIR – Les Ecuyers De L’Histoire
13:00
Peregrinii – muzică medievală
14:00
Concert Hollóének și Remdih
14:00
Zolnok Lovagrend – formațiuni de luptă din sec XV
15:00
Court of Lord de Peren (prezentare de costume și mânuirea armelor din sec. XIV)
16:00
Jocuri vânătorești – Les Ecuyers De L’Histoire
16:00
Rosichi – demonstrații de Buhurt
17:00
Marea Deschidere
17:00
Nokors – tir cu arcul
18:00
Remdih – muzică medievală
18:00
Reconstituire „Războaielor Husite din perioada lui Sigismund de Luxemburg” PART 1
19:00
Jocuri nomade
19:00
Hollóének – muzică medievală
19:00
Anacronism (poveste medievală)
20:00
TURNIR – Agentura Hector
20:00
Compania Draco Nigrus – demonstrații specifice Ordinului Dragonului
21:00
Rock the Symphony

Dan Andrei Aldea, Dan Bittman, Cristi Minculescu, Calin Goia, Dan Teodorescu, Flavius Buzila, Orchestra simfonică Bigg Dimm a’Band a Academiei de Muzică ”Gheorghe Dima” din Cluj-Napoca, dirijor Răzvan Metea

21:00
BUHURT – Women Ring Fight 1 vs 1
22:00
Jonglerii cu Foc – Oțet Light and Fire
10:00
Tap Fight 1 vs 1 și Concert Holloenek
10:00
Truverii – farse medievale
11:00
Peregrinii – muzică medievală
11:00
Jocuri vânătorești – Les Ecuyers De L’Histoire
12:00
Jocuri nomade – Tir cu arcul călare
12:00
Templiere de Crucis Sanctae – demonstrații de luptă
12:00
Truverii – farse medievale
13:00
Remdih – muzică medievală
13:00
SHS Fratres Armati – demonstrații de luptă sec XII
13:00
TURNIR – Agentura Hector
14:00
Hollóének – muzică medievală
14:00
Teutonii Transilvaniei – demonstrație ecvestră
14:30
Peregrinii – muzică medievală
15:00
Cavalerii Cetăților Bârsei – demonstrații de luptă
15:30
Hollóének – muzică medievală
16:00
Bridge Fight Competition
16:00
Red Cuvara – demonstrații de luptă sec XIV
16:00
Truverii – farse medievale
16:00
Peregrinii – muzică medievală
17:00
Demonstratii de lupte călare cu Teutonii Transilvaniei și Vulturii din Călata
17:00
Soimanart – prezentarea echipamentelor de vânătoare din Evul Mediu
18:00
„Războaielor Husite din perioada lui Sigismund de Luxemburg” PART II – Agentura Hector și Les Ecuyers De L’Histoire
19:00
Nomad Triathlon Competition
19:00
Truverii – farse medievale
19:00
Hollóének – muzică medievală
19:00
Beli Orlovi – demonstrații de luptă
20:00
TURNIR FULL CONTACT
20:00
100 Folk Celsius
20:00
Hrafnarbroether – demonstrații de luptă sec X
21:00
Nicu Alifantis & ZAN
21:00
Pro Fight Octogon 1 vs 1 (MMA Medieval)
21:00
Remdih – muzică medievală
21:30
Jonglerii cu Foc – Oțet Light and Fire
22:00
Hypnosis Vampiria – Jonglerii cu Foc
22:00
Jonglerii cu Foc – Oțet Light and Fire
22:30
Jonglerii cu Foc – Oțet Light and Fire
10:00
Peregrinii – muzică medievală
11:00
Competiție călare în stil nomad
11:00
Truverii – farse medievale
12:00
Cavalerii Cetăților Bârsei – demonstrații de luptă
12:20
Truverii – farse medievale
13:00
Hunyadi Mátyás Fekete Serege – demostrații cu arme medievale
13:00
Competiție Buhurt pe echipe 3 vs 3
13:00
Hollóének – muzică medievală
14:00
Vulturii din Călata – demonstrații de luptă
14:00
Peregrinii – muzică medievală
14:30
Jocuri vânătorești
15:00
Remdih – muzică medievală
15:00
Ursul Brun – demonstrații medievale
15:00
Peregrinii – muzică medievală
15:00
Truverii – farse medievale
15:30
Hollóének – muzică medievală
16:00
Free fight
16:30
Truverii – farse medievale
17:00
Peregrinii – muzică medievală
17:30
Închiderea oficială și înmânarea cupelor; Concerte Hollóének și Remdih.
18:00
Hollóének – muzică medievală
18:00
Remdih – muzică medievală
19:00
Peregrinii – muzică medievală
21:00
Subcarpați
Select date to see events.

Te așteptăm la Medieval Festival Oradea să te bucuri de un spectacol inedit din vremuri medievale!

Urmărește-ne pe:

SCRIE-ne un mesaj

11 + 4 =

Organizatori

Prezentat de:

recomandat de:

Sprijinit de:

Susținut de:

Medieval Festival Oradea © Copyright 2019 - all rights reserved